Magyarországi termálfürdők vízvédelmének biztosítása
(2010-05-15)

Egyesületünk egyik kiemelt 2010-s programja, hogy a hazánkban található - méltán világhírű - termálfürdők vizeinek védelme kiemelt szerepet kapjon.

E célunk megvalósítása érdekében 2010 májusában elkeztük felmérni azon legfontosabb fürdőhelyeinket, melyek vízbázisa érzékeny területen helyezkedik el.

Az egyik ilyen terület a miskolcatapolcai barlangfürdő, a másik sikondai termálfürdő, hiszen mindkét helyszínen a fürdőt tápláló karsztforrások fokozottan érzékeny területen helyezkednek el.

Egyesületünk meg fogja vizsgálni, hogy a környéken levő ipari tevékenység mennyire befolyásolhatja a fürdők zavartalan működését, kiemelve a befolyó karsztvizek tisztaságát.

Úgy gondoljuk, hogy ezek a kiemelten híres fürdőhelyek a szokásos törvényi előírásoknál is fontosabb védelemben kell, hogy részesüljenek.