Felhívás ivóvizeink, karsztvizeink fokozott védelmére!
(2010-10-15)

Egyesületünk, látva a vörösiszapkatasztrófa körülött kialakult elhúzódó és súlyos katasztrófahelyzetet, fontosnak a felszín alatti vizeink állapotának átfogó vizsgálatát, amely kiterjed ország egész területére, kiemelten kezelve a karsztvizeket és a termálvizeket.

Ezért Egyesületünk adatgyűjtésbe kezd annak megállapítására, hogy az országban hol találhatóak olyan kiemelten veszélyeztetett és fokozottan érzékeny területek, ahol a karsztvizek, ezáltal ivóvízbázis fokozott veszélynek vannak kitéve.

Felmérjük azokat a területeket, ahol fokozott ipari termelés folyik, ahol kiemelt természetvédelmi területek és gyógyfürdők és ívóvízbázisok találhatók egymáshoz közel.

Felmérjük azokat az szennyezőanyagokat, melyek a vízbe kerülve a legnagyobb veszélyforrást jelentik az emberi szervezet egészségére nézve.

Szeged, 2010 október 15.